Naczelna Izba Aptekarska oraz Centrum e-Zdrowia zapraszają na szkolenie z zakresu e-recepty transgranicznej.
Farmacja to w Polsce zawód mocno sfeminizowany – aż 83 proc. osób z tytułem magistra farmacji to kobiety. W trakcie pandemii COVID-19 ich rola w systemie opieki zdrowotnej znacząco wzrosła, a uprawnienia farmaceutów zostały rozszerzone. To nie pozostało bez wpływu na ich stopień obciążenia pracą – z nowego raportu „Farmaceutki podczas pandemii”, przygotowanego na zlecenie NutroPharmy, wynika, że 3/4 z nich odczuło znaczny wzrost zmęczenia i poziomu stresu. Jednocześnie nowe uprawnienia nadane tej grupie zawodowej okazują się być dla niej największym motywatorem do rozwoju zawodowego i dalszej pracy.
Senat przyjął w czwartek z 22 poprawkami ustawę o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw (projekt rządowy).
9 czerwca senatorowie przyjęli bez poprawek nowelizację Ustawy prawo farmaceutyczne oraz ustawy o zawodzie farmaceuty, która przyznaje farmaceutom i technikom farmaceutycznym ochronę prawną należną funkcjonariuszowi publicznemu. Groźby kierowane pod adresem farmaceuty będą ścigane z urzędu i zagrożone karą.
W związku z informacją przekazaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia w systemie SZOI, że od 16 czerwca br. powraca 14-dniowy termin płatności refundacji, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska zwróciła się z apelem do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego o podjęcie działań, zmierzających do zablokowania wprowadzenia w życie tej zmiany i utrzymania obecnego stanu.
Komentarze
[ z -1]