Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
a1
2019-02-07 Aktualności 0

Szkolenie: Rola farmaceutów w profilaktyce i terapii chorób alergicznych

Polskie Towarzystwo Alergologiczne zaprasza na jednodniowe szkolenie dedykowane farmaceutom obejmujące zagadnienia przydatne w codziennym kontakcie z pacjentem z chorobą alergiczną.

Szkolenie odbędzie się w ramach autorskiej inicjatywy Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, jaką jest Dzień Farmaceuty, który odbędzie się 10 maja 2019 r. w trakcie Konferencji Szkoleniowej PTA w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

Głównym celem tego szkolenia jest pomoc w rozeznaniu, gdzie przebiega granica kompetencji w łańcuchu lekarz-pacjent-farmaceuta oraz jak poprawić efektywność tej współpracy dla dobra chorych. Przedstawione zostaną także podstawy różnicowania i charakterystykę najczęstszych chorób alergicznych oraz przeanalizowane kontrowersje dotyczące odpowiedniego dawkowania leków przeciwalergicznych. Prezentacje i warsztaty przygotują najwybitniejsi polscy alergolodzy, liderzy specjalizacji, a jednocześnie praktycy z wieloletnim doświadczeniem klinicznym.

Program spotkania obejmuje takie zagadnienia jak:

  • Prawne podstawy porad farmaceutycznych
  • Diagnostyka alergii
  • ARIA dla Farmaceutów (standardy leczenia alergicznych nieżytów nosa)
  • Zasady postępowania z pacjentem z astmą oskrzelową
  • Atopowe zapalanie skóry – zasady pielęgnacji
  • Alergiczny nieżyt nosa i astma oskrzelowa – zasady opieki nad małymi pacjentami w aptece. Aerozoloterapia

Dzień Farmaceuty odbywa się pod patronatem Naczelnej Izby Aptekarskiej, a jego program został przygotowany przez ekspertów farmacji oraz alergologii.

Więcej informacji na temat programu, uczestnictwa oraz miejscu spotkania na stronie: https://konferencja2019.szkoleniapta.pl/dzien-farmaceuty/


Źródło: NIA
Ilość wyświetleń: 92

Komentarze

[ z 0]
2019-02-14 Aktualności 0

Od 1 kwietnia 2019 roku wszystkie podmioty, które prowadzą obrót produktami leczniczymi, środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyrobami medycznymi będą zobowiązane do przesyłania elektronicznych raportów do Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL).

2019-02-13 Aktualności 0

Rada Ministrów przyjęła we wtorek (12 lutego) przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które mają pozwolić na skuteczną walkę z mafią lekową. Projekt nowelizacji ustawy – Prawo Farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw powstał we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym.

2019-02-12 Aktualności 0

GIF wydał decyzję o wstrzymaniu w obrocie wszystkich serii leków zawierających Fenspiridi hydrochloridum. Francuska agencja ds. leków wystąpiła o wszczęcie pilnej procedury unijnej w celu dokonania ponownej oceny stosunku korzyści do ryzyka leków zawierających substancję czynną fenspiryd.

2019-02-11 Aktualności 0

Główny Inspektorat Farmaceutyczny udostępnił przewodnik „Zarządzanie alertami generowanymi przez system weryfikacji autentyczności produktów leczniczych dla produktów leczniczych podlegających serializacji i wprowadzonych do obrotu po 9 lutego 2019 roku.”

2019-02-08 Aktualności 0

Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, apelują do Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Farmaceutycznego o podjęcie pilnych działań w celu uniknięcia potencjalnego kryzysu na rynku aptecznym.