Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
student
2017-05-23 Aktualności 0

Sukces studentów farmacji z Lublina

Zespół studentów farmacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w składzie Olga Wronikowska i Bartłomiej Nycz zdobyli I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Umiejętności Klinicznych (OKUK) Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji (PTSF). Według Komisji Konkursowej studenci z Lublina wykazali się szeroką wiedzą w dziedzinie farmakologii, farmakoekonomiki oraz diagnostyki.

Tegoroczny konkurs pt. „Farmakoterapia w chorobach metabolicznych” składał się z dwóch etapów – pierwszy w formie testu, drugi w formie otwartej dla publiczności dyskusji na temat zaprezentowanego przypadku. OKUK jest projektem, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naukowych studentów farmacji, ponieważ jest połączony z ogólnopolskim zjazdem członków Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji.

Podczas majowego zjazdu zorganizowanego przez gdański oddział PTSF studenci uczestniczyli również w konferencji naukowej pt. „Cukrzyca – wielozadaniowe wyzwanie dla farmaceuty XXI wieku”. Pierwszego dnia zjazdu odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów podczas, którego zostali wybrani członkowie Zarządu Ogólnopolskiego na kadencję 2017/2018. Wiceprzewodniczącym ds. Nauki i Edukacji został Łukasz Skibiński, Skarbnikiem Wojciech Sobczyk natomiast Członkiem Komisji Rewizyjnej Ewa Świątek, studenci farmacji z Lublina. W czasie trwania OKUK odbył się również Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej, w którym brali udział lubelscy członkowie PTSF.


Źródło: Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Ilość wyświetleń: 1 916

Komentarze

[ z 0]
2024-04-17 Aktualności 0

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała niedozwolone przesyłki z Tajlandii i Wielkiej Brytanii.

2024-04-16 Aktualności 0

Dwie największe sieci aptek w Szwecji zdecydowały, że nie będą sprzedawać dzieciom poniżej 15. roku życia kosmetyków przeciwstarzeniowych. To odpowiedź na rosnący problem stosowania przez młode dziewczynki silnych produktów odmładzających, polecanych m.in. na Tik-Toku.

2024-04-09 Aktualności 0

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował, że w Zintegrowanym Systemie Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczym udostępniona została funkcjonalność pobierania stanów magazynowych dla produktów identyfikowanych numerem zapotrzebowania (sprowadzanych w ramach trybów szczególnych przewidzianych w ustawie Prawo farmaceutyczne obsługiwanych poprzez SOID).

2024-04-04 Aktualności 0

Minister zdrowia Izabela Leszczyna zaprezentowała projekt rozporządzenia w sprawie programu pilotażowego opieki farmaceuty sprawowanej nad pacjentem w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. To odpowiedź na odmowę podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy – Prawo farmaceutyczne, która miała ułatwić dostęp do tabletki „dzień po”.

2024-04-04 Aktualności 0

Interdyscyplinarny zespół dr Magdaleny Skóry z Zakładu Kontroli Zakażeń i Mykologii na Wydziale Lekarskim UJ CM oraz dr. Kamila Kamińskiego z Zakładu Chemii Fizycznej i Elektrochemii na Wydziale Chemii UJ odkryli syntetyczny polimer o silnych właściwościach przeciwgrzybiczych i jedocześnie niskiej toksyczności. Nowo powstała technologia jest o tyle ważna, że obecnie na rynku istnieje niewiele substancji wykorzystywanych w leczeniu grzybicy oraz profilaktyce, a z punktu widzenia branży kosmetycznej i farmaceutycznej ma obiecujące właściwości fizyko-chemiczne - poinformował Uniwersytet Jagielloński.