Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
farmaceutka
2024-05-20 Aktualności 0

Studenci farmacji po raz kolejny będą rozwijać swoje umiejętności miękkie

W dniach 24-26 maja w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja Catch The Skills, podczas której członkowie i członkinie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji będą mogli rozwijać swoje umiejętności miękkie i poszukiwać swojej ścieżki zawodowej.

Czy umiejętność zapamiętania wszystkich dostępnych na rynku leków i znalezienia ich w szufladzie to jedyne, czego farmaceuta potrzebuje do pracy? A może jest jeszcze jakiś aspekt tego zawodu, który musi być rozwijany, żeby być dobrym farmaceutą?

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji jest świadome, że komunikacja z pacjentem jest jednym z najważniejszych filarów pracy farmaceuty. Dlatego już podczas toku studiów chce dać możliwość na rozwój tych kluczowych umiejętności. Z pomocą przychodzi Catch the Skills – ogólnopolskie wydarzenie dające niezwykłą okazję do nauki, wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów ze studentami farmacji z całej Polski.

W tym roku „Catch the Skills 2024”, organizowane przez PTSF Oddział Gdańsk, odbędzie się w dniach 24-26 maja 2024 r. w murach Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło „Firma farmaceutyczna czy apteka?”. Uczestnicy podczas treningów i warsztatów będą próbowali odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką ścieżkę zawodową chcieliby obrać po ukończeniu studiów farmaceutycznych.

W pierwszym dniu uczestnicy skoncentrują się na kwestiach związanych z karierą w firmie farmaceutycznej, natomiast w drugi dzień wydarzenia zgłębią temat pracy w aptece. W poznawaniu tych środowisk pomogą im doświadczeni prelegenci i trenerzy umiejętności miękkich.

„Wierzymy, że nigdy nie jest za wcześnie (ani za późno!) na rozwój umiejętności miękkich!” - przekonują organizatorzy wydarzenia.


Źródło: Polskiego Towarzystwo Studentów Farmacji
Ilość wyświetleń: 3 230

Komentarze

[ z 0]
2024-06-17 Aktualności 0

tOgólnopolski Program Zwalczania Chorób Infekcyjnych w partnerstwie z Fundacją My Pacjenci, Koalicją „Na pomoc niesamodzielnym”, Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków oraz Instytutem Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, zaapelowali do Ministerstwa Zdrowia o natychmiastowe działania legislacyjne mające na celu skrócenie ścieżki pacjenta do realizacji szczepień ochronnych. W obliczu zbliżającego się sezonu infekcyjnego 2024/2025, organizacje zwracają uwagę na konieczność wdrożenia zmian przed rozpoczęciem września, aby zapewnić odpowiednią ochronę zdrowia publicznego.

2024-06-13 Aktualności 0

Europejscy farmaceuci wzywają do wprowadzenia nowych środków, aby zaradzić problemom z dostawami leków. W dokumencie zatwierdzonym przez Europejskie Zgromadzenie Farmaceutyczne (PGEU) w Amsterdamie, podkreślono negatywny wpływ braków leków na zdrowie pacjentów oraz zaufanie do systemu opieki zdrowotnej. Wskazano, że farmaceuci poświęcają średnio 10 godzin tygodniowo na zarządzanie niedoborami.

2024-06-10 Aktualności 0

Europejski pakiet farmaceutyczny może poprawić sytuację dostępności do innowacyjnych terapii lekowych na terenie UE - wskazywali uczestnicy debaty podczas IV edycji międzynarodowej konferencji "Priorities and Challenges in Polish and European Drug Policy” zorganizowanej przez Wydawnictwo Termedia. Dyskutowano też o wyzwaniach branży farmaceutycznej w dobie globalnej konkurencji, potrzebie głębszych zmian legislacyjnych i kolejnych zachęt dla inwestorów.

2024-06-10 Aktualności 0

Wysoki cholesterol w osoczu to problem 60 proc. Polaków, czyli aż 21 mln obywateli. Hipercholesterolemia prowadzi do 160 tys. zgonów rocznie. Mimo że są dobre narzędzia do jej leczenia, tj. statyny, skuteczną terapią objętych jest zaledwie 6 proc. chorych. Bo miażdżyca nie boli. Daje objaw dopiero w postaci zawału lub udaru.

2024-06-06 Aktualności 0

Pozytywnym zjawiskiem na polskim rynku farmaceutycznym jest to, że coraz więcej nowych leków i terapii znajdowało się na liście refundacyjnej, natomiast największym problemem są pieniądze - wskazywała prof. Urszula Demkow, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia podczas sesji inaugurującej pierwszy dzień konferencji „Priorities and Challenges in Polish and European Drug Policy” w Warszawie.