Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
e-recepta
2019-10-08 Aktualności 0

E-recepta. Pytania i odpowiedzi - poradnik dla lekarzy i farmaceutów

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zachęca do zapoznania się z poradnikiem dla pracowników medycznych i aptekarzy z opisem jak działa e-recepta i odpowiedziami na pytania zadawane przez osoby wystawiające i realizujące e-recepty.

„Wychodząc na przeciw pojawiającym się problemom w trakcie realizacji recept w wersji elektronicznej i będąc świadomi utrudnień z tym związanych, przekazujemy na Państwa ręce pakiet pytań i odpowiedzi, wypracowany wspólnie przez Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Naczelną Izbę Aptekarską, wskazujący jak postępować w wybranych przypadkach. Liczymy na to, że problemy te zostaną usunięte w trybie pilnym, co pozwoli farmaceutom skupić się na profesjonalnym realizowaniu usługi farmaceutycznej jaką jest wydanie leku” - napisała we wstępie do opracowania Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

Poradnik dostępny jest pod adresem: ezdrowie.gov.pl/e-recepta-pytania-i-odpowiedzi

CSIOZ zapowiada, że poradnik będzie na bieżąco aktualizowany i wzbogacany o odpowiedzi na pytania, jakie padną ze strony lekarzy i farmaceutów.

 

Źródło: CSIOZ
Ilość wyświetleń: 129

Komentarze

[ z 0]
2019-10-17 Aktualności 0

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia poinformowało, że na dzień 21 października zaplanowano udostępnienie nowej platformy rejestrów medycznych PR2.0. Platforma dostępna będzie pod tym samym adresem co dotychczas.

2019-10-16 Aktualności 0

Spółka Wodociągi Jaworzno, która opracuje autorski sposób oczyszczania ścieków z substancji chemicznych stosowanych w lekach oraz innych wyrobach farmaceutycznych, otrzyma 2 mln zł dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Metoda ozonowania ścieków, o stabilnej skuteczności, pozwala na usuwanie ze ścieków substancji szkodliwych, bez tworzenia kancerogennych produktów ubocznych.

2019-10-15 Aktualności 0

11 października projekt ustawy o zawodzie farmaceuty został przekazany do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów. Jednym z jego celów jest realizacja postulatów zawartych w dokumencie rządowym „Polityka lekowa państwa 2018-2020” - poinformował resort zdrowia.

2019-10-10 Aktualności 0

1 października odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Collegium Pharmaceuticum w Poznaniu. Na realizację całej inwestycji przewidziano 20 miesięcy.

2019-10-09 Aktualności 0

Dostępność do leków biologicznych w Polsce jest najgorsza w UE. Tymczasem są one dla wielu chorych jedyną szansą na normalne życie. Konkurencja na rynku obniżyła ceny tych terapii. Ministerstwo Zdrowia musi to wykorzystać i objąć leczeniem biologicznym większą liczbę pacjentów bez ograniczeń czasowych - wskazuje Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.