Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
smartfon
2019-08-06 Aktualności 0

Aplikacja mObywatel umożliwia realizację e-recepty

Od niedawna za pomocą aplikacji mObywatel apteki mogą zrealizować e-receptę. Na razie dostępna jest jedynie wersja dla Androida, ale Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada też wersję na iOS.

eRecepta jest częścią Internetowego Konta Pacjenta. Dzięki tej funkcji w aplikacji mObywatel możemy pobierać i realizować recepty wystawione przez lekarza. Oprócz własnych recept, możemy też realizować recepty dzieci oraz innych osób, od których otrzymamy pełnomocnictwo. Po kliknięciu w receptę aplikacja wyświetla jej szczegółowe dane, w tym status i informacje o lekach.

„Do uruchomienia eRecepty wymagana jest aktywna mTożsamość. To ważne ze względu na bezpieczeństwo Twoich danych. Jeśli jej nie masz, to zostanie założona przy instalacji eRecepty. Usługa wymaga również aktywnego Internetowego Konta Pacjenta. Jeśli jeszcze nie masz założonego konta w systemie eZdrowie, to aplikacja przy pierwszym uruchomieniu (po akceptacji regulaminu) je utworzy. Na tej podstawie w aplikacji mObywatel zobaczysz niezrealizowane recepty” - tłumaczy Ministerstwo Cyfryzacji.

Recepty możemy zrealizować na dwa sposoby:

  • Podając czterocyfrowy numer PIN oraz numer PESEL osoby, na którą wystawiona została recepta.
  • Okazując do zeskanowania ekran telefonu z wyświetlonym kodem QR.

Jeśli apteka nie ma dostępu do systemu recept (P1 eZdrowie), możliwe jest zrealizowanie recepty w trybie off-line. W tym celu na ekranie telefonu należy dotknąć pola “Pobierz PDF”, a następnie wydrukować ten dokument. Na podstawie wydruku informacyjnego aptekarz będzie posiadał wszystkie niezbędne informacje umożliwiające realizację recepty.


Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Ilość wyświetleń: 573

Komentarze

[ z 0]
2024-04-23 Aktualności 0

Warszawski Uniwersytet Medyczny zaprasza na studia podyplomowe „Profesjonalna opieka farmaceutyczna”! Trwa rekrutacja na III edycję.

2024-04-22 Aktualności 0

Szarlatani serwują ludziom ułudę – magiczne mikstury i cudowne pigułki, które szybko rozwiążą problemy zdrowotne. Powinni za to odpowiedzieć - powiedział PAP prof. Jarosław Pinkas, konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego i dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP w Warszawie.

2024-04-18 Aktualności 0

W związku z wypowiedziami medialnymi Minister Zdrowia dotyczącymi roli zawodów medycznych, prezesi samorządów lekarskiego, pielęgniarek i położnych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów oraz fizjoterapeutów podjęli wspólne stanowisko, w którym sprzeciwiają się "antagonizowaniu oraz sprowadzaniu pracowników ochrony zdrowia do roli usługodawców, a pacjentów do roli klientów".

2024-04-17 Aktualności 0

Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca uwagę na konieczność budowania bezpieczeństwa lekowego, w tym wzmocnienia produkcji leków w kraju oraz opublikowania wykazu leków krytycznych. Marcin Wiącek zwrócił się o stanowiska do minister zdrowia Izabeli Leszczyny oraz ministra rozwoju i technologii Krzysztofa Hetmana.

2024-04-17 Aktualności 0

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała niedozwolone przesyłki z Tajlandii i Wielkiej Brytanii.