Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ

Decyzje GIF

Brak decyzji GIF dla tego leku.
Opakowanie Nervoheel N
Dostępność
Postać
Dawka
Opakowanie
Cena (PLN)
Status
Brak danych tabl. 50 szt. 100% 26,00 OTC
Wskazania
Homeopatyczny produkt leczniczy stosowany wspomagająco w łagodnych stanach napięcia nerwowego.
Dawkowanie
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: zwykle 1 tabl. 3x/dobę. Dzieci i młodzież. Ze względu na brak odpowiednio udokumentowanych badań dotyczących stosowania leku u dzieci, lek nie powinien być stosowany u dzieci <12 lat.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Lek zawiera laktozę. Nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy lub zespołem złego wchłaniania gluktozy/galaktozy. Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu na zdolność prowadzenia pojazdu lub obsługiwania urządzeń mechanicznych. Nie zanotowano wpływu produkt na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwana maszyn.
Interakcje
Nie zanotowano interakcji. Ze względu na zawarte w produkcie rozcieńczenia homeopatyczne nie przewiduje się interakcji.
Ciąża i laktacja
Brak jest danych klinicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w czasie ciąży lub laktacji.
Działania niepożądane
Leki homeopatyczne, podobnie jak inne produkty lecznicze, mogą powodować działania niepożądane. W nielicznych przypadkach zanotowano przejściowe dolegliwości żołądkowo-jelitowe lub alergie skórne (wysypka lub obrzęk). Częstotliwość występowania tych objawów nie jest znana.
Przedawkowanie
Objawy przedawkowania nie są znane.
Skład
1 tabl. zawiera: 60 mg Acidum phosphoricum D4, 60 mg Strychnos ignatii D4, 60 mg Sepia officinalis D4, 40 mg Kalium bromatum D4, 40 mg Zincum isovalerianicum D4.
Ostrzeżenia specjalne
Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.