Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ

Decyzje GIF

Brak decyzji GIF dla tego leku.
Opakowanie Ginkgo biloba
Dostępność
Postać
Dawka
Opakowanie
Cena (PLN)
Status
Brak danych tabl. 30 szt. 100% 9,10 SD
Działanie i zastosowanie
Wyciąg z ginkgo biloba (Miłorzębu dwuklapowego) wspomaga krążenie krwi i mikrokrążenie w mózgu, które związane jest z jego wydajnością i aktywnością umysłową. Wspiera krążenie obwodowe korzystnie wpływając na narządy wzroku i słuchu. Suplement pomaga również zachować prawidłowe funkcje umysłowe i poznawcze: wspiera dobrą pamięć i utrzymanie skupienia oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie psychiczne. Wspomaga organizm w ochronie przed działaniem wolnych rodników.
Skład
Celuloza (substancja wypełniająca), wyciąg z ginkgo biloba (29 mg w 1 tabl.), sole magnezowe kwasów tłuszczowych (substancja przeciwzbrylająca), sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowiona (substancja wypełniająca), dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca); sorbitole, kwasy tłuszczowe, guma arabska, karagen (substancje glazurujące).
Bezpieczeństwo stosowania
Przyjmowanie suplementów z miłorzębu (ginko-biloba) przez osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi lub przyjmujące leki zmniejszające agregację płytek (np.aspiryna) powinno przebiegać z zachowaniem szczególnej ostrożności. Ponadto miłorząb nasila działanie NLPZ, paracetamolu i leków moczopędnych. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie stosować u dzieci. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Sposób stosowania
1 tabl. raz/dobę.
Ostrzeżenia specjalne
Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
Antykoncepcja
Lek może wpływać na skuteczność antykoncepcji. Podczas przyjmowania leku zaleca się stosowanie dodatkowych metod zapobiegania ciąży.