Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ

Decyzje GIF

Brak decyzji GIF dla tego leku.
Opakowanie Dernilan®
Dostępność
Postać
Dawka
Opakowanie
Cena (PLN)
Status
Niedostępny maść 1 tuba 35 g 100% 19,47 OTC
Pokaż pozostałe opcje
Niedostępny krem 1 tuba 35 g 100% 19,01 OTC
Wskazania
Produkt leczniczy stosuje się w przypadkach bolesnych i głębokich pęknięć zgrubiałego i zrogowaciałego naskórka, w pielęgnacji skóry stóp i rąk.
Dawkowanie
Skórę stóp i rąk smarować kremem lub maścią 3-4x/dobę. Krem lub maść lekko wmasować, co kilka dni stopy lub ręce wymoczyć i usunąć zrogowaciały naskórek. Po wygojeniu zmian produkt stosować 1-2x/dobę po umyciu stóp i rąk. Dzieci i młodzież. Produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną (kamforę racemiczną, alantoinę, nikotynamid lub kwas salicylowy) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Produkt zawiera metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan i dlatego może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Produkt zawiera alkohol stearylowy i dlatego może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Krem nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.
Interakcje
Brak danych na temat interakcji alantoiny, nikotynamidu i kamfory stosowanych miejscowo na skórę.
Ciąża i laktacja
Nie zaleca się stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.
Działania niepożądane
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (nieznana) alergiczne reakcje skórne, miejscowe podrażnienia.
Przedawkowanie
Nie zgłoszono dotychczas żadnego przypadku przedawkowania.
Działanie
Produkt działa gojąco i przeciwzapalnie, przyspiesza ziarninowanie oraz ułatwia usuwanie zgrubiałego, zrogowaciałego naskórka ze stóp i rąk.
Skład
100 g kremu zawiera: 1 g kamfory racemicznej, 300 mg alantoiny, 250 mg nikotynamidu, 100 mg kwasu salicylowego.
Ostrzeżenia specjalne
Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
Laktacja
Lek może przenikać do mleka kobiet karmiących piersią.