Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ

Decyzje GIF

Brak decyzji GIF dla tego leku.
Opakowanie Calster®
Dostępność
Postać
Dawka
Opakowanie
Cena (PLN)
Status
Niedostępny pastylki do ssania 16 szt. 100% 6,30 SD
Działanie i zastosowanie
Preparat zawiera zestaw specjalnie dobranych składników wpływających na prawidłowy rozwój układu kostnego. Uzupełnia dietę w wapń, witaminę D3 i witaminę E. Jest szczególnie zalecany dla młodzieży i osób starszych. Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym tkanki kostnej, odpowiedzialnym za prawidłową jej gęstość i wytrzymałość. Zmniejszenie wchłaniania wapnia lub nadmierne jego wydalanie z organizmu mogą prowadzić do zaburzeń mineralizacji kości np. rozmiękanie, a w konsekwencji do ich większej podatności na złamania. Witamina D3 wspomaga wchłanianie wapnia z przewodu pokarmowego oraz reguluje jego wiązanie w kościach. Witamina E działa rewitalizująco, antyoksydacyjnie, chroni komórki przed utleniaczami oraz bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek. Preparat szczególnie zalecany dla młodzieży i osób starszych.
Skład
1 pastylka do ssania zawiera 500 mg (25% RDA) węglanu wapnia, co stanowi 200 mg jonów Ca2+, 1,25 µg (25% RDA) wit. D3, 2,5 mg (25% RDA) wit. E.
Sposób stosowania
W celu uzupełnienia diety ssać 2-3 pastylki dziennie. W stanach zwiększonego zapotrzebowania ssać 4 pastylki dziennie.
Bezpieczeństwo stosowania
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Ostrzeżenia specjalne
Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.