Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ

Decyzje GIF

Brak decyzji GIF dla tego leku.
Opakowanie 4 Flex Sport
Dostępność
Postać
Dawka
Opakowanie
Cena (PLN)
Status
Niedostępny sasz. 30 szt. 100% 100,00 SD
Działanie i zastosowanie
Preparat zawierający wyjątkowe połączenie kolagenu i L-karnityny. Składnik budulcowy stawów. Wspiera kości i mięśnie. Właściwości: kolagen jest białkiem, które występuje m.in. w ważnych elementach aparatu ruchu, takich jak ścięgna, kości i chrząstki stawowe. Dzięki temu pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. L-karnityna uzupełnia poziom naturalnie występujący w mięśniach. Wchłanianie: doskonałe przyswajalne, bioaktywne peptydy kolagenowe są wchłaniane w formie aktywnej. Przedrostek "L" w nazwie L-karnityna oznacza, że jest to postać aktywna biologicznie i tylko w takiej formie jest skuteczna. Preparat zawiera łatwo przyswajalny hydrolizat kolagenu naturalnego pochodzenia. Zaawansowana technologia produkcji pozwala na otrzymanie jednorodnych, zmikronizowanych peptydów kolagenowych, które docierają do stawów w formie aktywnej. Oddziałując bezpośrednio na komórki chrząstki, pomagają utrzymać zdrowe kości, wspierają wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. Odżywia stawy, utrzymuje prawidłowe funkcje kości i mięśni składających się na narząd ruchu, wspiera naturalne procesy regeneracji. Preparat zawiera w swoim składzie wysoką dawkę L-karnityny, składnika odżywczego niezbędnego w diecie ludzi aktywnych fizycznie. L-karnityna występuje w mięśniach i mimo tego, że jest syntetyzowana w organizmie powinna być także regularnie dostarczana z pożywieniem. Głównym źródłem karnityny w żywności są mięso i przetwory mleczne. Składniki zawarte w preparacie odżywiają tkankę chrzęstną, korzystnie wpływają na masę mięśni, także szkieletowych, oraz zdrowie kości, tym samym wpływają pozytywnie na wszystkie elementy stawu.
Skład
7 g hydrolizatu kolagenu, 2 g winianu L-karnityny, maltodekstryna, aromat truskawkowy, sukraloza (substancja słodząca).
Bezpieczeństwo stosowania
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Sposób stosowania
1 sasz./dobę. Zawartość saszetki rozpuścić w szklance niegazowanej wody. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Zaleca się stosować 30 minut przed planowanym treningiem.
Ostrzeżenia specjalne
Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.