Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ

Decyzje GIF

Brak decyzji GIF dla tego leku.
Opakowanie 2 KC Xtreme
Dostępność
Postać
Dawka
Opakowanie
Cena (PLN)
Status
Dostępny tabl. powl. 12 szt. 100% 17,17 SD
Działanie i zastosowanie
Kwas bursztynowy i kwas fumarowy - substancje naturalnie występujące w każdej żywej komórce, odpowiedzialne między innymi za procesy energetyczne, biorą udział w komórkowym cyklu przemian energetycznych, zwanych cyklem Krebsa. Niezbędne są w procesie pozyskiwania energii dla wszystkich przemian chemicznych zachodzących w organizmie, a od ich stężenia zależy efektywność tych procesów. Przyspieszają cykl oddychania komórkowego i enzymatycznej przemiany aldehydu octowego w warunkach zaburzenia równowagi oksydacyjno-redukcyjnej. Aminokwasy - L-cysteina, L-glicyna i glutaminian sodu biorą udział w syntezie struktur białkowych. Białka są składnikami enzymów niezbędnych do przeprowadzenia katalitycznych procesów przemian alkoholu w organizmie. Żeń-szeń - stymuluje wydzielanie enzymów biorących udział w procesie przemian alkoholu, wzmacnia siły witalne organizmu. Witaminy z grupy B - biorą udział w procesach energetycznych przemian w organizmie. Cynk - jest składnikiem enzymów biorących udział w utlenianiu alkoholu. Kwas askorbinowy (witamina C) - naturalny antyoksydant i wymiatacz wolnych rodników. Wzmacnia działanie innych antyoksydantów. Nie jest wytwarzany przez organizm i musi być ciągle uzupełniany. Glukoza - cukier prosty, substancja odżywcza, dostarczająca łatwo przyswajalnej energii chemicznej, niezbędnej do efektywnego przeprowadzenia procesów metabolicznych. Preparat zmniejsza skutki nadużycia alkoholu, pomaga uniknąć złego samopoczucia po spożyciu alkohol, likwiduje oznaki kaca (ból głowy, opuchnięte oczy, ziemista i blada cera, przyspiesza wydalanie toksycznych produktów utleniania alkoholu oraz odbudowuje fizyczne siły organizmu.
Skład
1 tabl. powl. zawiera kwas bursztynowy, kwas fumarowy, L-cysteinę, L- glicynę, wyciąg z żeń-szenia, mleczan cynku, witaminę C, tiaminę, ryboflawinę, witaminę B3, D-pantotenian wapnia i glukozę.
Bezpieczeństwo stosowania
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Sposób stosowania
2-3 tabl. w trakcie spożywania lub po spożyciu alkoholu. Najczęściej 1 tabl. na 50 g czystego alkoholu. W przypadku wystąpienia następnego dnia objawów kaca zażyć kolejne 2-3 tabl. popijając dużą ilością wody.
Ostrzeżenia specjalne
Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
Antykoncepcja
Lek może wpływać na skuteczność antykoncepcji. Podczas przyjmowania leku zaleca się stosowanie dodatkowych metod zapobiegania ciąży.
A
Lek należy zażywać bez pokarmu (co najmniej 1 h przed jedzeniem lub najwcześniej 2 h po posiłku.
B
Lek powinien być zażywany w czasie jedzenia lub tuż po posiłku.