Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ

Decyzje GIF

Brak decyzji GIF dla tego leku.
Opakowanie 2 KC DRINK
Dostępność
Postać
Dawka
Opakowanie
Cena (PLN)
Status
Dostępny płyn 200 ml 100% 4,43 SD
Działanie i zastosowanie
Preparat zmniejsza skutki nadużycia alkoholu, pomaga uniknąć złego samopoczucia po nadmiernym spożyciu alkoholu, likwiduje oznaki kaca (opuchnięte oczy, ziemista i blada cera), przyspiesza wydalanie z organizmu toksycznych produktów utleniania alkoholu oraz pomaga odbudować fizyczne siły organizmu.
Skład
75 mg witaminy C (94% RDA), 8 mg niacyny (50% RDA), 3 mg kwasu pantotenowego (50% RDA), 0,7 mg witaminy B6 (94% RDA), 0,7 mg ryboflawiny (94% RDA) i 30 mg L-cysteiny.
Sposób stosowania
Maksymalna dawka dzienna: 2 puszki dziennie.
Bezpieczeństwo stosowania
Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować u dzieci oraz diabetyków. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Ostrzeżenia specjalne
Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
A
Lek należy zażywać bez pokarmu (co najmniej 1 h przed jedzeniem lub najwcześniej 2 h po posiłku.
B
Lek powinien być zażywany w czasie jedzenia lub tuż po posiłku.