Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
Andrzej Jacyna
2019-07-18 Aktualności 0

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Jacyna złożył rezygnację

Andrzej Jacyna złożył w środę dymisję z funkcji prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Kierował on Funduszem od 2016 roku - najpierw jako pełniący obowiązki prezesa, a potem od 15 czerwca 2018 roku jako prezes.

Informacje o możliwej dymisji szefa NFZ były podawane przez media od kilku dni. W środę wieczorem potwierdził ją Minister Zdrowia na antenie Polsat News. Łukasz Szumowski przekonywał, że rezygnacja Jacyny „z całą stanowczością nie ma nic wspólnego z bieżącymi wydarzeniami".

Minister Zdrowia przekazał, że wybór nowego szefa NFZ to kwestia „nie tygodni, lecz raczej miesiąca, dwóch". W najbliższych dniach ma zostać wybrana osoba, która będzie pełniła obowiązki prezesa do czasu rozstrzygnięcia konkursu.

Andrzej Jacyna jest lekarzem, absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Posiada specjalizację II stopnia w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Ukończył również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Od maja 2005 r. do marca 2008 r. pracował jako dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. W latach 2008 – 2012 pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie. Od 1 lutego 2016 r. był zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Medycznych, oraz od 14 marca 2016 r. pełniącym obowiązki prezesa NFZ. Decyzją Ministra Zdrowia w dniu 15 czerwca 2018 r. został powołany na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Prezesa NFZ powołuje minister właściwy do spraw zdrowia spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru po zasięgnięciu opinii Rady Funduszu. Minister właściwy do spraw zdrowia odwołuje Prezesa Funduszu po zasięgnięciu opinii Rady Funduszu.

Ilość wyświetleń: 34

Komentarze

[ z 0]
2019-08-12 Aktualności 0

Przedstawiony przez resort zdrowia projekt ustawy o zawodzie farmaceuty ma fundamentalne znaczenie niemal dla wszystkich podmiotów uczestniczących w obrocie lekami - podkreślają Pracodawcy RP. Poza opieką farmaceutyczną, dokument wprowadza szereg kompetencji dla samorządu aptekarskiego kreując go na regulatora rynku, który przy tak zaproponowanych rozwiązaniach prawnych będzie miał realny wpływ na funkcjonowanie aptek, hurtowni farmaceutycznych oraz świadczeniodawców.

2019-08-09 Aktualności 0

Klinika Neurologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM leczy dorosłych i dzieci chorujących na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). "To przełomowe leczenie otrzymało w naszej klinice już niemal 40 pacjentów, zarówno dzieci jak i dorosłych. 6 sierpnia br. w ramach programu lekowego NFZ podano setną dawkę Nusinersenu" – powiedziała prof. dr hab. med. Anna Kostera-Pruszczyk kierująca Kliniką Neurologii UCK WUM.

2019-08-07 Aktualności 0

Na podstawie decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 2 sierpnia 2019 r. Uniwersytet Opolski otwiera nowy kierunek - farmację.

2019-08-06 Aktualności 0

Od niedawna za pomocą aplikacji mObywatel apteki mogą zrealizować e-receptę. Na razie dostępna jest jedynie wersja dla Androida, ale Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada też wersję na iOS.

2019-08-02 Aktualności 0

Wielkopolska Okręgowa Izba Aptekarska zaprasza do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji "Geriatria i medycyna paliatywna. Nowe trendy farmakoterapii". Konferencja odbędzie się 26 października 2019 r. w Poznaniu.