Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
budowa
2019-10-10 Aktualności 0

Poznań: Trwa budowa Collegium Pharmaceuticum

1 października odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Collegium Pharmaceuticum w Poznaniu. Na realizację całej inwestycji przewidziano 20 miesięcy.

Projekt finansowany jest z kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i z budżetu państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Obiekt składać się będzie z 3 budynków o łącznej powierzchni 16 tys. m kw. i znajdą w nim miejsce wszystkie jednostki Wydziału Farmaceutycznego. Z nowego obiektu korzystać będą naukowcy, studenci kierunków realizowanych na Wydziale Farmaceutycznym, natomiast unikalne laboratoria służyć mają jako przestrzeń do współpracy z przemysłem farmaceutycznym i biotechnologicznym.

Obecnie Wydział Farmaceutyczny UMP posiada 15 katedr, 16 zakładów, 2 pracownie i 1 laboratorium.

Koszt inwestycji to 106 mln zł.

 

Źródło: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

 

 

Ilość wyświetleń: 450

Komentarze

[ z 0]
2024-04-17 Aktualności 0

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała niedozwolone przesyłki z Tajlandii i Wielkiej Brytanii.

2024-04-16 Aktualności 0

Dwie największe sieci aptek w Szwecji zdecydowały, że nie będą sprzedawać dzieciom poniżej 15. roku życia kosmetyków przeciwstarzeniowych. To odpowiedź na rosnący problem stosowania przez młode dziewczynki silnych produktów odmładzających, polecanych m.in. na Tik-Toku.

2024-04-09 Aktualności 0

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował, że w Zintegrowanym Systemie Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczym udostępniona została funkcjonalność pobierania stanów magazynowych dla produktów identyfikowanych numerem zapotrzebowania (sprowadzanych w ramach trybów szczególnych przewidzianych w ustawie Prawo farmaceutyczne obsługiwanych poprzez SOID).

2024-04-04 Aktualności 0

Minister zdrowia Izabela Leszczyna zaprezentowała projekt rozporządzenia w sprawie programu pilotażowego opieki farmaceuty sprawowanej nad pacjentem w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. To odpowiedź na odmowę podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy – Prawo farmaceutyczne, która miała ułatwić dostęp do tabletki „dzień po”.

2024-04-04 Aktualności 0

Interdyscyplinarny zespół dr Magdaleny Skóry z Zakładu Kontroli Zakażeń i Mykologii na Wydziale Lekarskim UJ CM oraz dr. Kamila Kamińskiego z Zakładu Chemii Fizycznej i Elektrochemii na Wydziale Chemii UJ odkryli syntetyczny polimer o silnych właściwościach przeciwgrzybiczych i jedocześnie niskiej toksyczności. Nowo powstała technologia jest o tyle ważna, że obecnie na rynku istnieje niewiele substancji wykorzystywanych w leczeniu grzybicy oraz profilaktyce, a z punktu widzenia branży kosmetycznej i farmaceutycznej ma obiecujące właściwości fizyko-chemiczne - poinformował Uniwersytet Jagielloński.