Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
pismo
2020-11-18 Aktualności 0

PESF - MZ odstępuje od części praktycznej w sesji jesiennej

Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia opublikowano komunikat dotyczący Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego Farmaceutów (PESF) w sesji jesiennej 2020 r.

W komunikacie poinformowano, że na podstawie art. 107w ust. 16 i 17 ustawy z dnia 6 września 2001 r. – Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2020 r. poz. 944, z późn. zm.), Minister Zdrowia z dniem 18 listopada 2020 r. odstępuje od przeprowadzenia części praktycznej Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego Farmaceutów w sesji jesiennej 2020 r.

Komunikat w formie pliku PDF można pobrać ze strony internetowej resortu zdrowia.


Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Ilość wyświetleń: 143

Komentarze

[ z 0]
2021-04-08 Aktualności 0

Naczelna Izba Aptekarska informuje, że w dalszym ciągu trwa przyjmowanie zgłoszeń farmaceutów chętnych do odbycia szkolenia z zakresu wykonywania szczepień przeciw COVID-19.

2021-04-07 Aktualności 0

Podjęliśmy decyzję, że obecne obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień, czyli do 18 kwietnia - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że w przyszłym tygodniu będą podejmowane kolejne decyzje związane z sytuacją epidemiczną.

2021-04-06 Aktualności 0

Na stronie internetowej resortu zdrowia opublikowano dokument „Raport opieka farmaceutyczna. Kompleksowa analiza procesu wdrożenia” stanowiący efekt prac Zespołu ds. opieki farmaceutycznej złożony z przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz przedstawicieli środowiska akademickiego.

2021-04-02 Aktualności 0

Duża część aptek i farmaceutów w Polsce jest przygotowana do procesu szczepień – podkreślają przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Farmacji. Dzięki podpisanej właśnie przez prezydenta ustawie będzie to możliwe już w II kwartale. Kilka tysięcy farmaceutów rozpoczęło szkolenia w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego potrzebne do tego, żeby wykonywać szczepienia. Rozszerzenie listy zawodów, które mogą to robić, ma przyspieszyć proces wyszczepiania społeczeństwa. Dodatkowe szczepionki Pfizera, który dotarły do Polski pół roku przed terminem, będą więc mogły zostać szybko wykorzystane.

2021-04-01 Aktualności 0

Około 60 tys. czterdziestolatków otrzymało termin szczepienia na kwiecień - powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk. Tymczasem, jak dodał, ta grupa osób miała zgodnie z planem otrzymać terminy szczepienia w maju.