Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
GIF
2021-01-15 Aktualności 0

Paweł Piotrowski przestaje pełnić funkcję Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Paweł Piotrowski przestaje pełnić funkcję Głównego Inspektora Farmaceutycznego - poinformowano w piątkowym komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Swoje stanowisko Paweł Piotrowski zajmował od czerwca 2018 r. Do czasu powołania następcy pełnienie obowiązków Głównego Inspektora Farmaceutycznego przejmuje dyrektor generalny GIF.

- Dziękuję Pawłowi Piotrowskiemu za ponad 2,5 roku służby na rzecz państwa, której głównym celem było bezpieczeństwo pacjentów — napisał Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Główny Inspektor Farmaceutyczny kieruje Państwową Inspekcją Farmaceutyczną. Jego misją jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom poprzez sprawowanie nadzoru i kontroli nad wytwarzaniem i obrotem produktami leczniczymi. Szef GIF jest powoływany i odwoływany przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw zdrowia.


Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Ilość wyświetleń: 76

Komentarze

[ z 0]
2021-02-24 Aktualności 0

Naczelna Izba Aptekarska informuje, że trwająca od ponad miesiąca akcja przyjmowania zgłoszeń farmaceutów chętnych do wykonywania szczepień przeciw COVID-19 po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do Okręgowych Izb Aptekarskich w dalszym ciągu napływają liczne zgłoszenia osób, chcących czynnie wesprzeć Narodowy Program Szczepień i zaangażować się w walkę z trwającą pandemią.

2021-02-22 Aktualności 0

Centrum e-Zdrowia zaprasza Farmaceutów do udziału w funkcjonalnych testach e-recepty transgranicznej. Testy odbędą się w dniach 15-19 marca 2021 r. oraz 22-16 marca 2021 r.

2021-02-19 Aktualności 0

Odsetek osób po 65. roku życia wśród czynnych zawodowo lekarzy wynosi ok. 20 proc. – Jesteśmy pod tym względem na niechlubnym trzecim miejscu w Europie – mówi Jarosław Frąckowiak z PEX PharmaSequence. Pod względem liczby lekarzy i pielęgniarek też nie wypadamy najlepiej, a statystyki z roku na rok są coraz bardziej niepokojące. Receptą na niedobór lekarzy w opiece zdrowotnej może być większe wykorzystanie potencjału farmaceutów. Będzie to możliwe dzięki nowej ustawie o zawodzie farmaceuty, która wejdzie w życie w kwietniu br. Jak ocenia ekspert, rozwój opieki farmaceutycznej pomoże polskiej służbie zdrowia radzić sobie z takimi problemami jak dług zdrowotny, który narasta podczas pandemii, czy starzejące się społeczeństwo.

2021-02-18 Aktualności 0

Nie ma ryzyka, że ktoś nie dostanie drugiej dawki szczepionki, traktujemy je priorytetowo - zapewnił w czwartek szef Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski. Podkreślił, że obecnie wszystkie zamówienia na szczepionki obsługiwane są z bieżących dostaw.

2021-02-16 Aktualności 0

Unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton oznajmił w poniedziałek, że celem UE jest zaszczepienie przeciwko Covid-19 wszystkich chętnych obywateli Wspólnoty do końca lata. Jak jednak zaznaczył, do tego potrzebne jest zwiększenie produkcji szczepionek.