Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
dlonie
2018-11-28 Aktualności 0

Nowi członkowie Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego

Polfa Tarchomin i Servier Polska przystąpiły do Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego - poinformowano w komunikacie prasowym. Firmy zrzeszone w Związku dostarczają co drugi kupowany w polskich aptekach lek, wytwarzają ponad 1,3 proc. polskiego PKB, generują 100 tys. miejsc pracy, a w postaci podatków odprowadzają do budżetu państwa równowartość kwoty, którą NFZ przeznacza na refundację produkowanych przez nie leków.

Polfa Tarchomin S.A. jest jedną z największych firm generycznych działających w Polsce i jednym z najstarszych producentów leków na świecie. Jest liderem w obszarze leków przeciwinfekcyjnych. Ważną pozycję rynkową zajmuje także w grupie insulin, leków psychotropowych oraz preparatów dermatologicznych. Roczne możliwości produkcyjne zakładu to 65 milionów opakowań w formie stałej (tabletki, kapsułki), aerozole oraz żele. Zakład posiada 30 linii produkcyjnych. W sumie oferuje ponad 50 produktów leczniczych stosowanych do leczenia ludzi. Polfa Tarchomin S.A. obecna jest przede wszystkim na rynku polskim. Eksport realizowany jest do 22 krajów za pomocą zawieranych umów dystrybucyjnych.

– Jako producent ważnych leków generycznych chcemy mieć swój udział w organizacjach branżowych, w tym tych skupiających najważniejsze firmy przemysłu farmaceutycznego w Polsce. PZPPF pomaga firmom realizować wspólne projekty, dzięki którym polscy producenci mogą lepiej konkurować na zagranicznych rynkach. Ważne jest również poszukiwanie rozwiązań prawnych i wspólny głos całego polskiego przemysłu farmaceutycznego na arenie międzynarodowej. Tanie leki w Polsce to korzyść dla państwa oraz dla pacjentów – mówi Jarosław Król, Prezes Polfy Tarchomin.

Z początkiem listopada członkiem Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego zostało również Servier Polska. Decyzja o przystąpieniu do Związku jest naturalną konsekwencją wieloletniego zaangażowania inwestycyjnego firmy w Polsce, w szczególności w zakresie produkcji leków. Dziś niemal 100% opakowań leków, które trafiają do polskich pacjentów, wytwarzanych jest w warszawskiej fabryce Servier – Anpharm, piątym co do wielkości zakładem firmy Servier na świecie. W Warszawie działa również Międzynarodowe Centrum Badań Klinicznych, które prowadzi i koordynuje projekty badawcze realizowane w Polsce i pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

– Polska jest dla Servier jednym ze strategicznych rynków i miejscem znaczących inwestycji. Jesteśmy tu obecni od ponad ćwierć wieku, a od 21 lat zapewniamy pacjentom dostęp do wysokiej jakości, bezpiecznych i dostępnych cenowo produktów leczniczych. Każdego dnia korzysta z nich ponad milion pacjentów. Jako partner polskiej gospodarki mamy nadzieję, że wspólnie z PZPPF i innymi, zrzeszonymi w Związku firmami, będziemy tworzyć warunki dla dalszego rozwoju krajowej branży farmaceutycznej – mówi Joanna Drewla, Dyrektor Generalna Servier Polska.

– Zabiegamy o jak najbardziej korzystne rozwiązania prawne dla rozwoju przemysłu farmaceutycznego w Polsce. Branża została uznana przez nasz Rząd za strategiczną, bo na świecie ma trend wzrostowy, a zważywszy na starzenie się społeczeństwa Europy, zapotrzebowanie na leki będzie rosło. Cieszymy się, że wzmocnią nasze działania nowi członkowie i zapraszamy do współpracy wszystkie firmy, które chcą w Polsce inwestować w sektor farmaceutyczny – mówi Krzysztof Kopeć, Prezes PZPPF.


Źródło: PZPPF
Ilość wyświetleń: 672

Komentarze

[ z 0]
2024-04-23 Aktualności 0

Warszawski Uniwersytet Medyczny zaprasza na studia podyplomowe „Profesjonalna opieka farmaceutyczna”! Trwa rekrutacja na III edycję.

2024-04-22 Aktualności 0

Szarlatani serwują ludziom ułudę – magiczne mikstury i cudowne pigułki, które szybko rozwiążą problemy zdrowotne. Powinni za to odpowiedzieć - powiedział PAP prof. Jarosław Pinkas, konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego i dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP w Warszawie.

2024-04-18 Aktualności 0

W związku z wypowiedziami medialnymi Minister Zdrowia dotyczącymi roli zawodów medycznych, prezesi samorządów lekarskiego, pielęgniarek i położnych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów oraz fizjoterapeutów podjęli wspólne stanowisko, w którym sprzeciwiają się "antagonizowaniu oraz sprowadzaniu pracowników ochrony zdrowia do roli usługodawców, a pacjentów do roli klientów".

2024-04-17 Aktualności 0

Rzecznik Praw Obywatelskich zwraca uwagę na konieczność budowania bezpieczeństwa lekowego, w tym wzmocnienia produkcji leków w kraju oraz opublikowania wykazu leków krytycznych. Marcin Wiącek zwrócił się o stanowiska do minister zdrowia Izabeli Leszczyny oraz ministra rozwoju i technologii Krzysztofa Hetmana.

2024-04-17 Aktualności 0

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała niedozwolone przesyłki z Tajlandii i Wielkiej Brytanii.