Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
dlonie
2018-11-28 Aktualności 0

Nowi członkowie Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego

Polfa Tarchomin i Servier Polska przystąpiły do Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego - poinformowano w komunikacie prasowym. Firmy zrzeszone w Związku dostarczają co drugi kupowany w polskich aptekach lek, wytwarzają ponad 1,3 proc. polskiego PKB, generują 100 tys. miejsc pracy, a w postaci podatków odprowadzają do budżetu państwa równowartość kwoty, którą NFZ przeznacza na refundację produkowanych przez nie leków.

Polfa Tarchomin S.A. jest jedną z największych firm generycznych działających w Polsce i jednym z najstarszych producentów leków na świecie. Jest liderem w obszarze leków przeciwinfekcyjnych. Ważną pozycję rynkową zajmuje także w grupie insulin, leków psychotropowych oraz preparatów dermatologicznych. Roczne możliwości produkcyjne zakładu to 65 milionów opakowań w formie stałej (tabletki, kapsułki), aerozole oraz żele. Zakład posiada 30 linii produkcyjnych. W sumie oferuje ponad 50 produktów leczniczych stosowanych do leczenia ludzi. Polfa Tarchomin S.A. obecna jest przede wszystkim na rynku polskim. Eksport realizowany jest do 22 krajów za pomocą zawieranych umów dystrybucyjnych.

– Jako producent ważnych leków generycznych chcemy mieć swój udział w organizacjach branżowych, w tym tych skupiających najważniejsze firmy przemysłu farmaceutycznego w Polsce. PZPPF pomaga firmom realizować wspólne projekty, dzięki którym polscy producenci mogą lepiej konkurować na zagranicznych rynkach. Ważne jest również poszukiwanie rozwiązań prawnych i wspólny głos całego polskiego przemysłu farmaceutycznego na arenie międzynarodowej. Tanie leki w Polsce to korzyść dla państwa oraz dla pacjentów – mówi Jarosław Król, Prezes Polfy Tarchomin.

Z początkiem listopada członkiem Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego zostało również Servier Polska. Decyzja o przystąpieniu do Związku jest naturalną konsekwencją wieloletniego zaangażowania inwestycyjnego firmy w Polsce, w szczególności w zakresie produkcji leków. Dziś niemal 100% opakowań leków, które trafiają do polskich pacjentów, wytwarzanych jest w warszawskiej fabryce Servier – Anpharm, piątym co do wielkości zakładem firmy Servier na świecie. W Warszawie działa również Międzynarodowe Centrum Badań Klinicznych, które prowadzi i koordynuje projekty badawcze realizowane w Polsce i pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

– Polska jest dla Servier jednym ze strategicznych rynków i miejscem znaczących inwestycji. Jesteśmy tu obecni od ponad ćwierć wieku, a od 21 lat zapewniamy pacjentom dostęp do wysokiej jakości, bezpiecznych i dostępnych cenowo produktów leczniczych. Każdego dnia korzysta z nich ponad milion pacjentów. Jako partner polskiej gospodarki mamy nadzieję, że wspólnie z PZPPF i innymi, zrzeszonymi w Związku firmami, będziemy tworzyć warunki dla dalszego rozwoju krajowej branży farmaceutycznej – mówi Joanna Drewla, Dyrektor Generalna Servier Polska.

– Zabiegamy o jak najbardziej korzystne rozwiązania prawne dla rozwoju przemysłu farmaceutycznego w Polsce. Branża została uznana przez nasz Rząd za strategiczną, bo na świecie ma trend wzrostowy, a zważywszy na starzenie się społeczeństwa Europy, zapotrzebowanie na leki będzie rosło. Cieszymy się, że wzmocnią nasze działania nowi członkowie i zapraszamy do współpracy wszystkie firmy, które chcą w Polsce inwestować w sektor farmaceutyczny – mówi Krzysztof Kopeć, Prezes PZPPF.


Źródło: PZPPF
Ilość wyświetleń: 42

Komentarze

[ z 0]
2018-12-13 Aktualności 0

Resort zdrowia opublikował komunikat w sprawie wdrożenie tzw. „dyrektywy antyfałszywkowej” w aptekach szpitalnych.

2018-12-12 Aktualności 0

W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej i potencjalnym brakiem uzyskania porozumienia w sprawie utrzymania dalszej współpracy z państwami członkowskimi w zakresie regulacji leków, a także przenoszeniem podmiotów prawnych z siedzibą w Wielkiej Brytanii do innych państw członkowskich UE, Ministerstwo Zdrowia przedstawia następujące stanowisko w przedmiotowej sprawie.

2018-12-11 Aktualności 0

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, w nawiązaniu do ostatnich doniesień Ministerstwa Zdrowia na temat poprawiającego się dostępu do leków innowacyjnych w Polsce, opracował stanowisko dotyczące dostępu do leków, w tym w szczególności innowacyjnych opcji terapeutycznych w Polsce.

2018-12-10 Aktualności 0

7 grudnia 2018 roku rozpoczął się cykl bezpłatnych szkoleń z praktycznych aspektów realizacji e-recepty w systemie aptecznym. Szkolenia adresowane są do pracowników aptek i punktów aptecznych.

2018-12-07 Aktualności 0

5 grudnia Prokurator Rejonowy w Kętrzynie skierował do Sądu Rejonowego w Giżycku akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie, któremu zarzuca się wyłudzenie pieniędzy w kwocie blisko 40 tysięcy złotych.