Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
tabletki
2020-06-15 Aktualności 0

Minister zdrowia ograniczył nieznacznie listę produktów objętych zakazem wywozu z Polski

Na liście objętych zakazem wywozu poza granice Polski znalazło się łącznie 298 produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych – wynika z obwieszczenia ministra zdrowia zamieszonego w piątek (12 czerwca) w Dzienniku Urzędowym.

Tzw. lista antywywozowa obejmuje leki, określone produkty żywnościowe, wyroby medyczne, które mogą stać się produktem deficytowym, dlatego potrzebne są specjalne regulacje.

Na poprzedniej liście, opublikowanej 16 kwietnia 2020 roku, znalazło się 312 produktów leczniczych. Natomiast na tej ogłoszonej 1 kwietnia - 858 pozycji, np. lek wspomagający terapię w chorobie COVID-19 - Plaquenil, czy środki ochrony osobistej: fartuchy, maski, rękawice, medyczne ochraniacze na obuwie, termometry elektroniczne.

Lista dostępna jest na stronie: http://dziennikmz.mz.gov.pl (PAP)


Źródło: PAP

Ilość wyświetleń: 192

Komentarze

[ z 0]
2020-11-19 Aktualności 0

Aby zapewnić dostęp do wystarczająco dużej liczby dawek szczepionki przeciw COVID-19 trzeba prowadzić równolegle rozmowy z różnymi producentami – powiedział PAP dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

2020-11-18 Aktualności 0

Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia opublikowano komunikat dotyczący Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego Farmaceutów (PESF) w sesji jesiennej 2020 r.

2020-11-16 Aktualności 0

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyraził przekonanie, że szczepionka na koronawirusa będzie dostępna w Polsce na przełomie roku. Zapewnił, że w pierwszym rzędzie zostanie ona podana seniorom, pracownikom służby zdrowia i służb mundurowych.

2020-11-13 Aktualności 0

Elżbieta Piotrowska-Rutkowska – prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej – wystosowała do senatorów list z prośbą o procedowanie ustawy o zawodzie farmaceuty w kształcie przyjętym przez Sejm RP. Poniżej publikujemy pełną treść listu.

2020-11-09 Aktualności 0

Szczepionki przeciwko grypie i pneumokokom, insuliny i punkty poboru gazów medycznych i dozowniki do tlenu – m.in. takie produkty Ministerstwo Zdrowia umieściło w najnowszym wykazie produktów zagrożonych brakiem dostępności. Pozycje z tej listy nie mogą być wywożone za granicę.