Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
Policja
2018-02-28 Aktualności 0

Kupował psychotropy na sfałszowane recepty

39-latek został zatrzymany przez śródmiejskich policjantów z wydziału operacyjno-rozpoznawczego pod jedną z warszawskich uczelni wyższych. Funkcjonariusze znaleźli przy nim i w jego mieszkaniu ponad 100 tabletek oraz podrabiane blankiety recept. Zabezpieczony został też komputer, na którym preparował dokumenty. Mężczyzna usłyszał zarzuty fałszowania dokumentów oraz posiadania znacznej ilości środków psychoaktywnych, za co może spędzić nawet 10 lat w więzieniu. Prokuratura zastosowała wobec Macieja Z. policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Kilka minut po 10:00 w pobliżu jednej z uczelni na warszawskim Śródmieściu operacyjni podjęli interwencję wobec 39-latka, wobec którego posiadali informację, że może on posiadać przy sobie środki psychoaktywne. Ich ustalenia okazały się słuszne, ponieważ znaleźli przy mężczyźnie leki psychotropowe. Wspólnie z nim pojechali do jego mieszkania, w którym znaleźli tabletki oraz wypełnione i czyste blankiety recept.

Maciej Z. wyjaśnił, że wzory druków recept ściągał z internetu. Następnie drukował je i wypełniał, podpisując się za lekarzy, którzy faktycznie istnieją. Na podstawie tak spreparowanych recept, w aptekach kupował tabletki o właściwościach psychoaktywnych. Policjanci zabezpieczyli 104 tabletki, sfałszowane recepty oraz komputer. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty, do których się przyznał.

Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz czeka go rozprawa sądowa, która może zakończyć się wyrokiem nawet 10 lat pozbawienia wolności.


Źródło: Komenda Stołeczna Policji
Ilość wyświetleń: 317

Komentarze

[ z 0]
2020-07-31 Aktualności 0

"Dynamika, a nie tylko bezwzględne wartości mają wpływ na to, jakie decyzje są podejmowane" - powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Dodał, że jeżeli sytuacja epidemiologiczna będzie tego wymagała - "jesteśmy gotowi wprowadzić ograniczenia, jeżeli chodzi o loty, a po drugie rozważyć takie instrumenty jak kwarantanna".

2020-07-30 Aktualności 0

Działając na podstawie art. 107p ust. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2020 r. poz. 944 i poz. 322), Minister Zdrowia wydłuża do dnia 14 sierpnia 2020 r. termin składania wniosków o przystąpienie do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego Farmaceutów (PESF), który ma odbyć się w sesji jesiennej 2020 r.

2020-07-29 Aktualności 0

Trudno mówić, czy to drugi rzut, czy ciągle jesteśmy w pierwszym okresie epidemii - powiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zapewnił, że rząd będzie się starał z wyprzedzeniem informować o ewentualnych nowych obostrzeniach, jeśli chodzi o podróże do poszczególnych krajów.

2020-07-28 Aktualności 0

Resort zdrowia opublikował wzory komunikatów elektronicznych wymiany danych pomiędzy aptekami a Narodowym Funduszem Zdrowia (wersja 2.7).

2020-07-27 Aktualności 0

Za półtora miesiąca będziemy mieli gotowy prototyp szczepionki na Sars-CoV-2; będzie działała, mogę podpisać cyrograf z samym diabłem – powiedział PAP prof. Andrzej Mackiewicz, wybitny onkolog i immunolog, który wspólnie z grupą naukowców z Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pracuje nad stworzeniem szczepionki na koronawirusa.