Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
omikron
2022-01-04 Aktualności

Kraska: w Polsce są już 72 przypadki wariantu omikron

W krajach Europy Zachodniej wariant omikron praktycznie dominuje, w Polsce mamy 72 przypadki tego wariantu. Widać więc, że także w naszym kraju, z godziny na godzinę, będzie przybywało zakażeń omikronem - powiedział w TV Republika wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

"Wariant omikron zdecydowanie łatwiej, niż delta, przenosi się z człowieka na człowieka" - przypomniał Kraska. Jak dodał, "łatwiej zakażamy się omikronem i to powoduje, że z populacji wariant delta będzie znikał".

"W krajach Europy Zachodniej już praktycznie dominuje wariant omikron (...) W innej stacji mówiłem dziś niedawno, że mamy potwierdzone 65 przypadków omikrona, ale przed chwilą dostałam kolejną informację, że już mamy 72 przypadki tego wariantu w naszym kraju" - poinformował Kraska.

"Widzimy więc, że także w naszym kraju, z godziny na godzinę, będzie przybywało (zakażeń) tego nowego wariantu" - zauważył.

"Jesteśmy przygotowani, aby także nasza ochrona dała radę, by zwiększyć liczbę łóżek, abyśmy mogli przyjąć wszystkich pacjentów, którzy będą wymagali hospitalizacji w czasie zakażenia tym nowym wariantem" - zapewnił wiceminister. (PAP)


Źródło: PAP

Ilość wyświetleń: 64

Komentarze

[ z -1]
2022-01-18 Aktualności

Pracujemy nad skróceniem okresu izolacji i kwarantanny i nad wprowadzeniem możliwości testowania na covid w aptekach. Wkrótce będziemy o tym informować – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

2022-01-18 Aktualności

Przy premierze zostanie powołana nowa rada ds. walki z koronawirusem, w szerszej formule; w jej gronie, oprócz lekarzy, znajdą się m.in. ekonomiści i socjolodzy – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

2022-01-14 Aktualności

Samorządy zawodów medycznych wystosowały apel w sprawie projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19.

2022-01-14 Aktualności

Rzecznik Praw Pacjenta wydał stwierdzenie naruszenia zbiorowych praw pacjenta związane ze stosowaniem metod leczniczych o nieudowodnionej skuteczności. „Podawanie wlewów witaminowych bez uprzedniego wykonania badań potwierdzających wystąpienie deficytu w zakresie substancji odżywczych, witamin i biopierwiastków, które są zawarte w ordynowanych pacjentom produktach leczniczych, narusza zbiorowe prawa pacjentów do świadczeń zdrowotnych zgodnych z aktualną wiedzą medyczną” – zaznacza Rzecznik.

2022-01-13 Aktualności

W ciągu dwóch tygodni częstość zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w wariancie omikron w Wielkopolsce wzrosła dziesięciokrotnie – ocenił Instytut Genetyki Człowieka PAN na podstawie analizy przypadków zakażeń, prowadzonej w Innowacyjnym Centrum Medycznym IGC PAN w Poznaniu.