Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
pieniądze talbetki
2018-12-07 Aktualności 0

Farmaceuta oskarżony o wyłudzanie dopłat na leki

5 grudnia Prokurator Rejonowy w Kętrzynie skierował do Sądu Rejonowego w Giżycku akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie, któremu zarzuca się wyłudzenie pieniędzy w kwocie blisko 40 tysięcy złotych.

Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego w okresie pomiędzy 31 maja 2016 roku a 31 lipca 2017 roku Jerzy W. był zatrudniony jako kierownik jednej z aptek na terenie Węgorzewa. Dysponował on drukami recept opatrzonych pieczęcią i nieczytelnym podpisem lekarza, który zakończył już prowadzenie swojej działalności. Pomimo tego, że Jerzy W. nie posiadał uprawnień do wystawiania recept obcym osobom, wypełnił 20 recept wystawionych na rzecz 6 pacjentów w ilości 337 opakowań różnych leków o łącznej wartości 39.456,16 złotych.

W ten sposób oskarżony wyłudził na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki w Olsztynie kwotę 37.937,89 złotych, zwróconych tytułem kosztów refundacji leków.

Podkreślenia wymaga fakt, że w przedmiotowej sprawie, przy dużym zaangażowaniu prokuratora prowadzącego postępowanie przesłuchano kilkudziesięciu świadków i zgromadzono obszerną dokumentację.

Przesłuchany w toku postępowania przygotowawczego Jerzy W. nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa i odmówił złożenia wyjaśnień. Zarzucane mu przestępstwo zagrożone jest karą do 8 pozbawienia wolności.


Źródło: Prokuratura Krajowa
Ilość wyświetleń: 145

Komentarze

[ z 0]
2019-02-14 Aktualności 0

Od 1 kwietnia 2019 roku wszystkie podmioty, które prowadzą obrót produktami leczniczymi, środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyrobami medycznymi będą zobowiązane do przesyłania elektronicznych raportów do Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL).

2019-02-13 Aktualności 0

Rada Ministrów przyjęła we wtorek (12 lutego) przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które mają pozwolić na skuteczną walkę z mafią lekową. Projekt nowelizacji ustawy – Prawo Farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw powstał we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym.

2019-02-12 Aktualności 0

GIF wydał decyzję o wstrzymaniu w obrocie wszystkich serii leków zawierających Fenspiridi hydrochloridum. Francuska agencja ds. leków wystąpiła o wszczęcie pilnej procedury unijnej w celu dokonania ponownej oceny stosunku korzyści do ryzyka leków zawierających substancję czynną fenspiryd.

2019-02-11 Aktualności 0

Główny Inspektorat Farmaceutyczny udostępnił przewodnik „Zarządzanie alertami generowanymi przez system weryfikacji autentyczności produktów leczniczych dla produktów leczniczych podlegających serializacji i wprowadzonych do obrotu po 9 lutego 2019 roku.”

2019-02-08 Aktualności 0

Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, apelują do Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Farmaceutycznego o podjęcie pilnych działań w celu uniknięcia potencjalnego kryzysu na rynku aptecznym.