Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
pieniądze talbetki
2018-12-07 Aktualności 0

Farmaceuta oskarżony o wyłudzanie dopłat na leki

5 grudnia Prokurator Rejonowy w Kętrzynie skierował do Sądu Rejonowego w Giżycku akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie, któremu zarzuca się wyłudzenie pieniędzy w kwocie blisko 40 tysięcy złotych.

Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego w okresie pomiędzy 31 maja 2016 roku a 31 lipca 2017 roku Jerzy W. był zatrudniony jako kierownik jednej z aptek na terenie Węgorzewa. Dysponował on drukami recept opatrzonych pieczęcią i nieczytelnym podpisem lekarza, który zakończył już prowadzenie swojej działalności. Pomimo tego, że Jerzy W. nie posiadał uprawnień do wystawiania recept obcym osobom, wypełnił 20 recept wystawionych na rzecz 6 pacjentów w ilości 337 opakowań różnych leków o łącznej wartości 39.456,16 złotych.

W ten sposób oskarżony wyłudził na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki w Olsztynie kwotę 37.937,89 złotych, zwróconych tytułem kosztów refundacji leków.

Podkreślenia wymaga fakt, że w przedmiotowej sprawie, przy dużym zaangażowaniu prokuratora prowadzącego postępowanie przesłuchano kilkudziesięciu świadków i zgromadzono obszerną dokumentację.

Przesłuchany w toku postępowania przygotowawczego Jerzy W. nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa i odmówił złożenia wyjaśnień. Zarzucane mu przestępstwo zagrożone jest karą do 8 pozbawienia wolności.


Źródło: Prokuratura Krajowa
Ilość wyświetleń: 61

Komentarze

[ z 0]
2018-12-13 Aktualności 0

Resort zdrowia opublikował komunikat w sprawie wdrożenie tzw. „dyrektywy antyfałszywkowej” w aptekach szpitalnych.

2018-12-12 Aktualności 0

W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej i potencjalnym brakiem uzyskania porozumienia w sprawie utrzymania dalszej współpracy z państwami członkowskimi w zakresie regulacji leków, a także przenoszeniem podmiotów prawnych z siedzibą w Wielkiej Brytanii do innych państw członkowskich UE, Ministerstwo Zdrowia przedstawia następujące stanowisko w przedmiotowej sprawie.

2018-12-11 Aktualności 0

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, w nawiązaniu do ostatnich doniesień Ministerstwa Zdrowia na temat poprawiającego się dostępu do leków innowacyjnych w Polsce, opracował stanowisko dotyczące dostępu do leków, w tym w szczególności innowacyjnych opcji terapeutycznych w Polsce.

2018-12-10 Aktualności 0

7 grudnia 2018 roku rozpoczął się cykl bezpłatnych szkoleń z praktycznych aspektów realizacji e-recepty w systemie aptecznym. Szkolenia adresowane są do pracowników aptek i punktów aptecznych.

2018-12-06 Aktualności 0

Polscy pacjenci onkologiczni wciąż nie mają dostępu do szeroko stosowanych nowoczesnych i bezpiecznych terapii. Ograniczone jest m.in. stosowanie leku, który zwalcza raka prostaty już na wczesnym etapie jego rozwoju. Program lekowy wyklucza ponadto sekwencyjne stosowanie leków, co zmniejsza szanse na sukces terapeutyczny.