Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
pieniądze talbetki
2018-12-07 Aktualności 0

Farmaceuta oskarżony o wyłudzanie dopłat na leki

5 grudnia Prokurator Rejonowy w Kętrzynie skierował do Sądu Rejonowego w Giżycku akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie, któremu zarzuca się wyłudzenie pieniędzy w kwocie blisko 40 tysięcy złotych.

Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego w okresie pomiędzy 31 maja 2016 roku a 31 lipca 2017 roku Jerzy W. był zatrudniony jako kierownik jednej z aptek na terenie Węgorzewa. Dysponował on drukami recept opatrzonych pieczęcią i nieczytelnym podpisem lekarza, który zakończył już prowadzenie swojej działalności. Pomimo tego, że Jerzy W. nie posiadał uprawnień do wystawiania recept obcym osobom, wypełnił 20 recept wystawionych na rzecz 6 pacjentów w ilości 337 opakowań różnych leków o łącznej wartości 39.456,16 złotych.

W ten sposób oskarżony wyłudził na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki w Olsztynie kwotę 37.937,89 złotych, zwróconych tytułem kosztów refundacji leków.

Podkreślenia wymaga fakt, że w przedmiotowej sprawie, przy dużym zaangażowaniu prokuratora prowadzącego postępowanie przesłuchano kilkudziesięciu świadków i zgromadzono obszerną dokumentację.

Przesłuchany w toku postępowania przygotowawczego Jerzy W. nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa i odmówił złożenia wyjaśnień. Zarzucane mu przestępstwo zagrożone jest karą do 8 pozbawienia wolności.


Źródło: Prokuratura Krajowa
Ilość wyświetleń: 218

Komentarze

[ z 0]
2019-05-15 Aktualności 0

Ruszyła rekrutacja na bezpłatne studia magisterskie w zakresie Oceny Technologii Medycznych - poinformował Warszawski Uniwersytet Medyczny. Studia prowadzone są w trybie dualnym, zakładającym nauczanie zarówno na uczelni, jak i u pracodawcy.

2019-05-14 Aktualności 0

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa farmaceutycznego - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta. Ustawa zakłada m.in., że każdy, kto wbrew prawu nabywa, zbywa, przywozi, wywozi lub przechowuje produkt leczniczy, będzie podlegał karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.t

2019-05-13 Aktualności 0

W sieci pojawił się kolejny spot w ramach kampanii wizerunkowej „Po pierwsze farmaceuta”. W ramach kampanii wizerunkowej przygotowano videoporadnik „Co farmaceuta może zrobić dla Ciebie?”, z którego pacjenci dowiedzą się, w jakich sytuacjach mogą udać się do apteki po poradę, co farmaceuta może im zaoferować i jak pomóc.

2019-05-10 Aktualności 0

8 maja 2019 roku liczba wystawionych e-recept przekroczyła milion. To kolejny krok w informatyzacji systemu ochrony zdrowia w Polsce oraz wynik dobrej współpracy z lekarzami i farmaceutami w całym kraju - poinformował Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

2019-05-09 Aktualności 0

Liczba aptek w Polsce jest zbyt duża. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego na jedną aptekę przypada średnio w Polsce 2628 osób, w poszczególnych województwach liczba ta waha się od 2341 do 2986 mieszkańców. Tymczasem średnia dla Unii Europejskiej wynosi ok. 4350 mieszkańców na aptekę. Ten stan rzeczy w Polsce stwarza wiele problemów zarówno dla właściwego funkcjonowania rynku aptecznego jak i dla samych pacjentów - ocenił w zaprezentowanym we wtorek raporcie Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek (ZAPPA).