Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
klawiatura
2021-02-22 Aktualności 0

Centrum e-Zdrowia zaprasza farmaceutów do udziału w testach e-recepty transgranicznej

Centrum e-Zdrowia zaprasza farmaceutów do udziału w funkcjonalnych testach e-recepty transgranicznej. Testy odbędą się w dniach 15-19 marca 2021 r. oraz 22-16 marca 2021 r.

„Jest to świetna okazja, by zapoznać się z przygotowywanym rozwiązaniem jeszcze przed jego udostępnieniem. Wierzymy, że Państwa udział w testach umożliwi nam wykrycie i naprawienie maksymalnie dużo ewentualnych nieprawidłowości, a zbliżające się wdrożenie produkcyjne odbędzie się bez zbędnych niespodzianek” - napisano w komunikacie Centrum.

Do udziału w testach potrzebne są:

  1. komputer ze stabilnym łączem Internetowym,
  2. głośniki i mikrofon, bądź słuchawki,
  3. dostępność i pełna dyspozycyjność w wybranym dniu w godzinach 8-17,
  4. chęć udziału.

Do udziału w testach NIE potrzeba komputera podłączonego do Systemu P1. Wystarczy komputer podłączony do Internetu. 

Każdego dnia odbywać się będzie jeden test z jednym krajem wdrażającym e-receptę transgraniczną. Test trwać może do kilku godzin, dlatego Centrum e-Zdrowia prosi o zarezerwowanie czasu w godzinach 8-17 i pełną dyspozycyjność w tym czasie.

Na czym polegać będzie udział w testach? 

Udział w teście polega na udziale w wideorozmowie z testerami, którzy udostępniają ekran swojego komputera. Zadaniem farmaceuty jest ocena czytelności i poprawności wyświetlanych informacji. Tester może poprosić farmaceutę o wskazanie produktu z rejestru leków, aby w konsekwencji wybrać wskazany przez farmaceutę produkt i zrealizować testową e-receptę. 

Więcej informacji tutaj

Ilość wyświetleń: 133

Komentarze

[ z 0]
2021-04-08 Aktualności 0

Naczelna Izba Aptekarska informuje, że w dalszym ciągu trwa przyjmowanie zgłoszeń farmaceutów chętnych do odbycia szkolenia z zakresu wykonywania szczepień przeciw COVID-19.

2021-04-07 Aktualności 0

Podjęliśmy decyzję, że obecne obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień, czyli do 18 kwietnia - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że w przyszłym tygodniu będą podejmowane kolejne decyzje związane z sytuacją epidemiczną.

2021-04-06 Aktualności 0

Na stronie internetowej resortu zdrowia opublikowano dokument „Raport opieka farmaceutyczna. Kompleksowa analiza procesu wdrożenia” stanowiący efekt prac Zespołu ds. opieki farmaceutycznej złożony z przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz przedstawicieli środowiska akademickiego.

2021-04-02 Aktualności 0

Duża część aptek i farmaceutów w Polsce jest przygotowana do procesu szczepień – podkreślają przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Farmacji. Dzięki podpisanej właśnie przez prezydenta ustawie będzie to możliwe już w II kwartale. Kilka tysięcy farmaceutów rozpoczęło szkolenia w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego potrzebne do tego, żeby wykonywać szczepienia. Rozszerzenie listy zawodów, które mogą to robić, ma przyspieszyć proces wyszczepiania społeczeństwa. Dodatkowe szczepionki Pfizera, który dotarły do Polski pół roku przed terminem, będą więc mogły zostać szybko wykorzystane.

2021-04-01 Aktualności 0

Około 60 tys. czterdziestolatków otrzymało termin szczepienia na kwiecień - powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk. Tymczasem, jak dodał, ta grupa osób miała zgodnie z planem otrzymać terminy szczepienia w maju.