Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
Apteka
2021-02-24 Aktualności 0

Blisko 5,5 tys. farmaceutów zainteresowanych udziałem w akcji szczepień przeciw COVID-19

Naczelna Izba Aptekarska informuje, że trwająca od ponad miesiąca akcja przyjmowania zgłoszeń farmaceutów chętnych do wykonywania szczepień przeciw COVID-19 po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do Okręgowych Izb Aptekarskich w dalszym ciągu napływają liczne zgłoszenia osób, chcących czynnie wesprzeć Narodowy Program Szczepień i zaangażować się w walkę z trwającą pandemią.

Aktualna liczba zgłoszeń farmaceutów wynosi blisko 5,5 tys. Najwięcej osób zadeklarowało chęć wykonywania szczepień przeciw COVID-19 w województwach: mazowieckim (ponad 1 tys.), śląskim (ponad 0,7 tys.), wielkopolskim (ponad 0,5 tys.) oraz małopolskim (blisko 0,5 tys.).

Przyjmowanie zgłoszeń przez Okręgowe Izby Aptekarskie wciąż trwa.

Prawo do wykonywania szczepień przeciw COVID-19 daje farmaceutom uchwalona 21 stycznia 2021 r. ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.


Źródło: NIA
Ilość wyświetleń: 93

Komentarze

[ z 0]
2021-04-08 Aktualności 0

Naczelna Izba Aptekarska informuje, że w dalszym ciągu trwa przyjmowanie zgłoszeń farmaceutów chętnych do odbycia szkolenia z zakresu wykonywania szczepień przeciw COVID-19.

2021-04-07 Aktualności 0

Podjęliśmy decyzję, że obecne obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień, czyli do 18 kwietnia - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że w przyszłym tygodniu będą podejmowane kolejne decyzje związane z sytuacją epidemiczną.

2021-04-06 Aktualności 0

Na stronie internetowej resortu zdrowia opublikowano dokument „Raport opieka farmaceutyczna. Kompleksowa analiza procesu wdrożenia” stanowiący efekt prac Zespołu ds. opieki farmaceutycznej złożony z przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz przedstawicieli środowiska akademickiego.

2021-04-02 Aktualności 0

Duża część aptek i farmaceutów w Polsce jest przygotowana do procesu szczepień – podkreślają przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Farmacji. Dzięki podpisanej właśnie przez prezydenta ustawie będzie to możliwe już w II kwartale. Kilka tysięcy farmaceutów rozpoczęło szkolenia w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego potrzebne do tego, żeby wykonywać szczepienia. Rozszerzenie listy zawodów, które mogą to robić, ma przyspieszyć proces wyszczepiania społeczeństwa. Dodatkowe szczepionki Pfizera, który dotarły do Polski pół roku przed terminem, będą więc mogły zostać szybko wykorzystane.

2021-04-01 Aktualności 0

Około 60 tys. czterdziestolatków otrzymało termin szczepienia na kwiecień - powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk. Tymczasem, jak dodał, ta grupa osób miała zgodnie z planem otrzymać terminy szczepienia w maju.