Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
studia
2024-04-23 Aktualności 0

Profesjonalna opieka farmaceutyczna - studia podyplomowe

Warszawski Uniwersytet Medyczny zaprasza na studia podyplomowe „Profesjonalna opieka farmaceutyczna”! Trwa rekrutacja na III edycję.

Patronat nad studiami objęły Naczelna Izba Aptekarska oraz Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie.

Co zyskują farmaceuci po studiach podyplomowych „Profesjonalna opieka farmaceutyczna”?

Wiedzę i umiejętności praktyczne obejmujące:

  • Konsultacje farmaceutyczne (Nowy lek, Drobne dolegliwości)
  • Przeglądy lekowe
  • Indywidualny plan opieki farmaceutycznej
  • Profilaktykę i edukację zdrowotną

Zalety studiów to między innymi:

  • studia przygotowane przez praktyków dla praktyków
  • przewaga zajęć praktycznych
  • zajęcia teoretycznie realizowane wyłącznie zdalnie
  • farmaceuci prowadzący zajęcia mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu opieki farmaceutycznej
  • część wykładów prowadzą lekarze z doświadczeniem klinicznym, rozumiejący potrzebę współpracy z farmaceutami

Więcej informacji tutaj

Ilość wyświetleń: 163

Komentarze

[ z 0]
2024-05-10 Aktualności 0

Reprotoksyny to substancje chemiczne, które mogą wpływać szkodliwie na cykl płciowy, produkcję nasienia, przebieg ciąży czy rozwój potomstwa, a także laktację – wyjaśnia Paweł Wdówik, lekarz specjalista i konsultant krajowy w dziedzinie medycyny pracy. Takie substancje mają widnieć w Kodeksie pracy obok rakotwórczych i mutagennych jako groźne dla człowieka w miejscu pracy. Którzy pracownicy są na nie narażeni i na jaką ochronę mogą liczyć?

2024-05-09 Aktualności 0

Agencja Badań Medycznych we współpracy z partnerami serwisu "Pacjent w badaniach klinicznych" opracowała broszurę dotyczącą placebo w badaniach klinicznych. Broszura ma umożliwić pacjentom zdobycie wiedzy na temat roli placebo w badaniach klinicznych oraz uzyskanie klarownych odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

2024-05-08 Aktualności 0

W ramach przygotowań do zbliżającego się kolejnego sezonu infekcyjnego, Ministerstwo Zdrowia przedstawiło propozycje zmian, które chce wprowadzić, aby zwiększyć wyszczepialność społeczeństwa. Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych oceniają, że mimo deklaracji intensyfikacji działań ze strony resortu, brakuje konkretnych rozwiązań oraz terminów ich wprowadzenia, które skutkowałyby skróceniem ścieżki pacjenta do szczepień. Zdaniem ekspertów Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych - potrzeba dynamicznych zmian systemowych, które powinny zostać ogłoszone jeszcze przed wakacjami. W przeciwnym razie, również ten sezon profilaktyki chorób infekcyjnych zakończy się kolejnym spadkiem wyszczepialności oraz wzrostem zachorowań i kolejkami do gabinetów lekarzy rodzinnych w okresie jesienno-zimowym.

2024-05-07 Aktualności 0

Do konsultacji publicznych przekazano projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie recept. Dokument wprowadza trzy ważne zmiany.

2024-05-06 Aktualności 0

Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia, 2 maja 2024 r. NFZ uruchomił nabory wniosków dla aptek, które chcą przystąpić do programu pilotażowego w zakresie usług farmaceuty dotyczących zdrowia reprodukcyjnego (antykoncepcji awaryjnej).