Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
klawiatura
2022-08-25 Aktualności 0

Szczepienia przeciwko grypie. Ruszyły nabory

Oddziały Wojewódzkie NFZ przyjmują wnioski od placówek medycznych i aptek, które chcą szczepić przeciwko grypie. Wnioski można złożyć elektronicznie do 30 września 2022 r. Za podanie szczepionki zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wymagania, które musi spełniać punkt szczepień

Placówki medyczne (podmioty lecznicze) i apteki ogólnodostępne mogą szczepić przeciwko grypie po spełnieniu kilku kryteriów. Chodzi m.in. o:

  • personel, który może kwalifikować i wykonać szczepienie
  • posiadanie odpowiedniego pomieszczenia, gdzie szczepienie będzie miało miejsce.

Niezbędnym elementem do prowadzenia szczepień przeciwko grypie jest dostęp do Systemu P1 prowadzonego przez Centrum e-Zdrowia. W efekcie informacja o zaszczepieniu pacjenta jest odnotowana w elektronicznej Karcie Szczepień i widoczna w Internetowym Koncie Pacjenta.

Za każde szczepienie przeciwko grypie placówka medyczna i apteka otrzyma 21,83 zł. Szczepienie uznaje się za wykonane po wypełnieniu elektronicznej Karty Szczepień.

Więcej informacji tutaj.


Źródło: NFZ

 

Ilość wyświetleń: 229

Komentarze

[ z 0]
2024-04-25 Aktualności 0

Krajowi Producenci Leków wzięli udział w pierwszym spotkaniu unijnego Sojuszu na Rzecz Leków Krytycznych (25 kwietnia br.), który ma wspomóc Komisję Europejską w zapobieganiu niedoborom leków. Podstawą jego działalności jest unijna lista leków krytycznych.

2024-04-25 Aktualności 0

NFZ widzi kolejny sposób na obciążenie Funduszu gigantycznymi kosztami. Tym razem za opakowania do leków recepturowych. Tylko w ciągu dwóch miesięcy 2024 r. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłacił za butelki i tuby do leków robionych ponad 3 mln zł. To równowartość terapii dla 90 pacjentów z rakiem płuca - czytamy w opublikowanym komunikacie.

2024-04-23 Aktualności 0

Warszawski Uniwersytet Medyczny zaprasza na studia podyplomowe „Profesjonalna opieka farmaceutyczna”! Trwa rekrutacja na III edycję.

2024-04-22 Aktualności 0

Szarlatani serwują ludziom ułudę – magiczne mikstury i cudowne pigułki, które szybko rozwiążą problemy zdrowotne. Powinni za to odpowiedzieć - powiedział PAP prof. Jarosław Pinkas, konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego i dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP w Warszawie.

2024-04-18 Aktualności 0

W związku z wypowiedziami medialnymi Minister Zdrowia dotyczącymi roli zawodów medycznych, prezesi samorządów lekarskiego, pielęgniarek i położnych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów oraz fizjoterapeutów podjęli wspólne stanowisko, w którym sprzeciwiają się "antagonizowaniu oraz sprowadzaniu pracowników ochrony zdrowia do roli usługodawców, a pacjentów do roli klientów".