Z MYŚLĄ O FARMACEUTACH
ZAREJESTRUJ SIĘ
klawiatura
2021-02-22 Aktualności 0

Centrum e-Zdrowia zaprasza farmaceutów do udziału w testach e-recepty transgranicznej

Centrum e-Zdrowia zaprasza farmaceutów do udziału w funkcjonalnych testach e-recepty transgranicznej. Testy odbędą się w dniach 15-19 marca 2021 r. oraz 22-16 marca 2021 r.

„Jest to świetna okazja, by zapoznać się z przygotowywanym rozwiązaniem jeszcze przed jego udostępnieniem. Wierzymy, że Państwa udział w testach umożliwi nam wykrycie i naprawienie maksymalnie dużo ewentualnych nieprawidłowości, a zbliżające się wdrożenie produkcyjne odbędzie się bez zbędnych niespodzianek” - napisano w komunikacie Centrum.

Do udziału w testach potrzebne są:

  1. komputer ze stabilnym łączem Internetowym,
  2. głośniki i mikrofon, bądź słuchawki,
  3. dostępność i pełna dyspozycyjność w wybranym dniu w godzinach 8-17,
  4. chęć udziału.

Do udziału w testach NIE potrzeba komputera podłączonego do Systemu P1. Wystarczy komputer podłączony do Internetu. 

Każdego dnia odbywać się będzie jeden test z jednym krajem wdrażającym e-receptę transgraniczną. Test trwać może do kilku godzin, dlatego Centrum e-Zdrowia prosi o zarezerwowanie czasu w godzinach 8-17 i pełną dyspozycyjność w tym czasie.

Na czym polegać będzie udział w testach? 

Udział w teście polega na udziale w wideorozmowie z testerami, którzy udostępniają ekran swojego komputera. Zadaniem farmaceuty jest ocena czytelności i poprawności wyświetlanych informacji. Tester może poprosić farmaceutę o wskazanie produktu z rejestru leków, aby w konsekwencji wybrać wskazany przez farmaceutę produkt i zrealizować testową e-receptę. 

Więcej informacji tutaj

Ilość wyświetleń: 447

Komentarze

[ z 0]
2024-04-25 Aktualności 0

Krajowi Producenci Leków wzięli udział w pierwszym spotkaniu unijnego Sojuszu na Rzecz Leków Krytycznych (25 kwietnia br.), który ma wspomóc Komisję Europejską w zapobieganiu niedoborom leków. Podstawą jego działalności jest unijna lista leków krytycznych.

2024-04-25 Aktualności 0

NFZ widzi kolejny sposób na obciążenie Funduszu gigantycznymi kosztami. Tym razem za opakowania do leków recepturowych. Tylko w ciągu dwóch miesięcy 2024 r. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłacił za butelki i tuby do leków robionych ponad 3 mln zł. To równowartość terapii dla 90 pacjentów z rakiem płuca - czytamy w opublikowanym komunikacie.

2024-04-23 Aktualności 0

Warszawski Uniwersytet Medyczny zaprasza na studia podyplomowe „Profesjonalna opieka farmaceutyczna”! Trwa rekrutacja na III edycję.

2024-04-22 Aktualności 0

Szarlatani serwują ludziom ułudę – magiczne mikstury i cudowne pigułki, które szybko rozwiążą problemy zdrowotne. Powinni za to odpowiedzieć - powiedział PAP prof. Jarosław Pinkas, konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego i dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP w Warszawie.

2024-04-18 Aktualności 0

W związku z wypowiedziami medialnymi Minister Zdrowia dotyczącymi roli zawodów medycznych, prezesi samorządów lekarskiego, pielęgniarek i położnych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów oraz fizjoterapeutów podjęli wspólne stanowisko, w którym sprzeciwiają się "antagonizowaniu oraz sprowadzaniu pracowników ochrony zdrowia do roli usługodawców, a pacjentów do roli klientów".